Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

30 listopada 2019

Złóż wizytę w biurze rachunkowym Katowice - tu skorzystasz z pomocy specjalistów

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się zwykle źródłem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. finansów na etat, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi starannie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, iż rezultatem ewentualnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy też wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się tylko jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny obsługi zazwyczaj oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]