Chirurg stomatolog przywróci piękny uśmiech

22 lipca 2018

Nie wszystkie choroby zębów możemy wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeżeli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się na przykład w przypadku uszkodzonych dziąseł, dużych uszkodzeń zębów, konieczności umieszczenia implantów lub koron oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń bądź guzów. Które metody są zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie z pewnością to, aby stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma też atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do chorych – dużo mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie znajomych.