Co warto wiedzieć o doradztwie HR?

6 września 2020

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak unikatowej oferty doradztwa personalnego Kraków!

Niektóre działania zaplanowane przez dział HR mogą przekraczać możliwości danego przedsiębiorstwa. Kłopot okazuje się niesłychanie poważny, kiedy rozpoczęty projekt zakłada dużo zmiennych, a przy tym zahacza o tematykę nieznaną do tej pory pracownikom. Istotny dla poprawności przeprowadzenia całego procesu jest poziom zaawansowania projektu i, co za tym idzie, umiejętności niezbędna do jego zrealizowania. Z tej przyczyny w szeregu sytuacji niezastąpiona okaże się pomoc niezależnych specjalistów, którzy, zależnie od zapotrzebowania, mogą podjąć się kierowania całością lub zagwarantować doradztwo w poszczególnych fazach projektu. W jakich sytuacjach firmy powinny zdecydować się na usługi doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – kierowanie wybranymi fazami bądź całym projektem

Na wsparcie oferowane w ramach doradztwa HR, przedsiębiorstwa decydują się w najrozmaitszych sytuacjach. Jednym z głównych aspektów tego rodzaju współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Aby jego rezultaty były miarodajneoraz pomocne przy sporządzaniu strategii, niezbędne jest zastosowanie adekwatnych technik gromadzenia informacji oraz ich trafna analiza. Poza tym podmioty częstokroć zatrudniają konsultanta HR, aby zlecić mu realizację różnego rodzaju audytów – przede wszystkim odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej wspomnieliśmy, rola konsultanta HR w całym procesie bywa różnorodna. Czasem pełni on funkcję project managera, nadzorującego cały proces, w innych przypadkach natomiast jest jedynie konsultantem merytorycznym, dającym wszechstronną pomoc w razie ewentualnych komplikacji.

Doradztwo personalne – jak odszukać najlepszego specjalistę?

Powodzenie kroków rozpoczynanych we współpracy z doradcą HR w głównym stopniu jest zależne od tego, jakie umiejętności posiada wybrany przez firmę ekspert. Podczas poszukiwania konsultanta HR trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie. Warto sprawdzić to, dla jakich podmiotów dotychczas pracował i, co najistotniejsze, jakie zadania dla nich realizował.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]