Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

14 kwietnia 2020

Prace w ogrodzie ,remont mieszkania, budowa lub przebudowa domu, sprzątanie piwnicy albo strychu – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeśli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa dostarcza do klienta kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to też najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.