Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

20 maja 2019

W salonach kosmetycznych lub gabinetach lekarskich, w kuchniach, i fabrykach produkujących żywność nadzwyczaj istotne jest utrzymanie skrajnej czystości. To wymaga nie tylko wdrożenia rygorystycznych procedur oraz stosowania preparatów dezynfekujących, ale także odpowiedniego wyposażenia. Narzędzia oraz meble użytkowane w takich miejscach nie mogą pochłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna zapewniać łatwe i gruntowne czyszczenie oraz sterylizowanie. tym samym wszędzie tam, gdzie priorytetem jest higiena, idealnie sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Jakie meble ze stali nierdzewnej użytkuje się przemyśle spożywczym?

Meble ze stali nierdzewnej są niezmiernie często używane w gastronomii, piekarnictwie oraz przetwórstwie spożywczym. W zapleczach kuchennych stołówek czy restauracji używa się m.in. blaty, stoły i regały do składowania żywności. Oprócz tego warto napomknąć o okapach i zmywakach, a także wszelkiego rodzaju stojakach, które mogą być zastosowane do wyrastania pieczywa. Optymalne wykorzystanie pomieszczenia zapewnią meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – z ich wykorzystaniem uda się zaaranżować praktyczną kuchnię nawet na niewielkiej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla gabinetów medycznych

Planując konstrukcję mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia także wymogi gabinetów medycznych oraz kosmetycznych. Tu szczególnie ważne są stoły i regały umożliwiające sterylne przechowywanie narzędzi oraz środków wykorzystywanych w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymogi stawiane względem wyposażenia używanego w gabinetach lekarskich – umożliwiają zachowanie jałowości otoczenia, są mocne i schludne.