Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

14 września 2020

Część śmieci nie powinna trafić do typowego kosza na odpady. Powody tych regulacji bywają różne – niekiedy śmieci są zwyczajnie zbyt duże, czasem jest to niezgodne z funkcjonującymi w Polsce aktami prawnymi. Co zrobić z takimi problematycznymi odpadami? Powinniśmy przewieźć je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. W każdej gminie musi działać jeden PSZOK, chociaż w największych miejscowościach możemy czasem wybrać spośród kilku punktów. To jednak rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla osób, które dysponują odpowiednią ilością niewykorzystanego czasu i swoim autem. Reszta odpowiedzialnie uczyni, stawiając na wypożyczenie kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – dlaczego trzeba zamówić kontener na odpady?

W toku różnego rodzaju robót wytwarzane są nietypowe odpady. Zwykle są to remonty mieszkań oraz przebudowa domu – idzie przede wszystkim o pokaźne ilości gruzu, jak również opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera jest też świetnym wyjściem, jeżeli zamierzamy sprzątać strych – w takim przypadku zbierzemy do niego wszystkie niepotrzebne od dłuższego czasu zepsute urządzenia, sprzęty oraz niemodne meble. Sprzątanie strychów czy roboty budowlane będą jeszcze łatwiejsze, jeśli z okna pomieszczania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, dzięki któremu bez ryzyka przeniesiemy odpady bez potrzeby męczącego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Na czym polega usługa sprzątania strychów oraz wywozu odpadów?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale też wywóz różnych odpadów, to usługi oferowane m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o pożądanej pojemności, który ten w okresie wskazanym w umowie może wypełnić niepotrzebnymi meblami albo odpadami remontowymi. Pojemnik jest później odbierany z miejsca prac, a zgromadzone odpady przekazywane są do punktu, w którym będą zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.