Jak podejść do organizacji chrzcin?

24 września 2022

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak dobrej oferty lokalu na chrzciny w Krakowie!

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą ważną familijną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonego dziecka, z tej przyczyny dbają o to, by wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin bywa jednak wyzwaniem, w szczególności jeżeli na imprezie ma pojawić się duża liczba bliskich i przyjaciół. Tutaj znajdziesz garść porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Organizacja chrztu – o czym należy pamiętać?

Dawniej chrzciny miały miejsce wkrótce po narodzinach pociechy, czasem nawet tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przeobraził się w istotny dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, dlatego też jest planowany z reguły parę miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to wnikliwe rozważenie istotnych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. Umawiając z parafią termin obrzędu warto uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą jechać do nas z różnych krańców Polski. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest wymagane do określenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się również podać do wiadomości, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście przede wszystkim stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom przydadzą się bardziej praktyczne podarki, jak przykładowo ubranka, wózek dla dziecka lub fotelik samochodowy.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny planowano przeważnie w domu rodziny dziecka, w następstwie tego nie każdy obecny podczas obrzędu w kościele mógł być zapraszany na odświętny poczęstunek. Teraz wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców jest już normą. Sprawdzając oferty lokali, gdzie można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią wspaniale przystrojone pomieszczenia, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje menu współgrające z charakterem obiadu i który zapewni biegłą obsługę gości. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce w okresie letnim, polecamy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą szaleć pośród zieleni, a fotograf bądź rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Istotny jest też taki dobór lokalu na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu czy zarezerwowanego hotelu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]