Kiedy stosuje się dożylne wlewy witaminy C
14 sierpnia 2018
Kwas askorbinowy to niesamowicie cenny pierwiastek, który zwalcza rozmaite schorzenia i wzmacnia układ odpornościowy. Stosowany jest przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat witaminę C używa się w inny sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Zweryfikujmy więc czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – na choroby reumatyczne
Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować. Współczesna medycyna od dłuższego czasu bada oddziaływanie witaminy C na zwalczanie poważniejszych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, niewydolności układu krążenia, a także wielu innych. Medycyna bada przede wszystkim działanie kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się dowieźć, że wprowadzenie niekonwencjonalnej kuracji może przynieść dużo lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu sporych dawek tego mikroelementu do ciała człowieka. Dawki sięgają nawet 10 gramów, jest to więc bardzo duże stężenie, które może pomóc pokonać mnóstwo poważnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia
Sposób podawania witaminy C, czyli kroplówka, niweluje niebezpieczeństwo pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. suplementów). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc wyniki mogą być rewelacyjne. Żeby ujrzeć trwałe efekty, terapia musi działać około 6 tygodni, a stężenia witaminy systematycznie weryfikowane przez doktora, który decyduje o kierunku terapii.