Nie męcz się sam z fiskusem – usługi księgowe

8 października 2018

Rozliczenia z Urzędem Skarbowym potrafią dla wielu firm stać się przyczyną dużych trudności. Aby poradzić sobie z tym bez niebezpieczeństwa dotkliwych często sankcji pieniężnych, potrzebne są fachowe kwalifikacje – a tych nie ma wielu przedsiębiorców. Jeśli zatem niewiele wiemy o sprawach podatkowych, trafionym pomysłem okaże się powierzenie ich specjalistom. Duże firmy zazwyczaj angażują swoich księgowych, ale to wyjście bywa zbyt kosztowne dla mikrofirm. Ich szefowie najlepiej zrobią zawiązując współpracę z doświadczonym biurem księgowym. Jak więc wybrać firmę oferującą niezawodne usługi księgowe? O czym powinniśmy pamiętać, by uniknąć przykrych pomyłek?

Usługi księgowe – na czym się opierają?

Usługi księgowe świadczone przez profesjonalne biura rachunkowe zapewniają łatwe funkcjonowanie przedsiębiorstwa w różnych dziedzinach. Za ich sprawą bez obaw rozliczymy się z pracownikami, bez pomyłek stwierdzając, jakie jest wypracowane przez nich wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy wcześniej, ustrzeżemy się też problemów z fiskusem oraz ewentualnych kar pieniężnych. Warto również zaznaczyć, że usługi dobrych firm pozwalają także na łatwe korzystanie z europejskich dotacji – między innymi dla firm zatrudniających niepełnosprawnych.

Jak znaleźć najlepsze usługi księgowe?

Wspomniane zyski staną się jednak naszym udziałem tylko wtedy, kiedy wybierzemy odpowiednie biuro rachunkowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej mówi nam o tym to, czy konkretne biuro ma certyfikat wydawany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, że realizowana przez nie księgowość za każdym razem będzie wysokiej jakości. Dobrze również postawić na usługi księgowe tych firm, które wykupiły polisę OC – w razie błędów możliwe straty zostaną uregulowane z otrzymanych dzięki temu pieniędzy.

Adres firmy:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]