Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

9 stycznia 2020

Jeśli interesuje Cię najlepsza oferta druku 3D Kraków, zajrzyj na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do konstruktorów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii SLA, SLS, DMLS, FDM, oraz PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych krawędzi, detali oraz gładkiej powierzchni.

Druk 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również opcja użycia materiałów w ogromnej gamie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są główne zalety tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]