Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

24 lutego 2022

WordPress stał się w minionych latach tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów i stron działających z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w milionach. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Treści zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci portali? A może strona internetowa rozsyła niechcianą pocztę? To raptem parę z możliwych symptomów wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich sytuacjach potrzebne jest ekspresowe działanie, aby usunąć źródło infekcji i przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców należy zlecić fachowcom od tego rodzaju działań, bowiem usuwanie wirusów z WordPressa zazwyczaj przekracza umiejętności osób, które codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie malware WordPress – gruntowne sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują dokładne sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują kod zastosowanych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, ograniczające zagrożenie następnych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują także wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest bardzo ważne, gdyż odwrócenie wszystkich następstw cyberataku nie gwarantuje, iż podobna sytuacja nie przydarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]