Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

19 sierpnia 2018

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie było to niestety najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Z tego względu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz również posiadają sporo innych plusów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implanty zębów – jak przebiega leczenie?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne skrócenie czasu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się palenia papierosów, gorących potraw oraz napojów zawierających alkohol. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych preparatów, które likwidują opuchliznę i ból.

Implanty zębów – jak znaleźć stomatologa

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne wskazówki.