Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

24 kwietnia 2020

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting – postaw na szybkość oraz bezpieczeństwo

Hosting, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezawaryjny, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy likwidacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, współdzielony, w chmurze, czy też dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Powinno się wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku hostingu dla firm nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się przeciętną jakością, a częstokroć zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w transparentny sposób. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni winny panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.