Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

7 grudnia 2018

Jeśli chcesz zamówić okna zabytkowe, powinieneś odwiedzić tę stronę

Okna zabytkowe najczęściej prezentują się dużo korzystniej niż te wytwarzane współcześnie więc są wielką dekoracją obiektów. Względy estetyczne to oczywiście ich nie jedyna zaleta, zaś na ich wartość w znacznej mierze rzutuje także metryka. Tak jak pozostałe przedmioty zabytkowe, również okna muszą być konserwowane w myśl prawa – ich renowacji nie możemy wykonywać samemu z wykorzystaniem dostępnych w markecie surowców. Jakimi cechami więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto może wykonać takie prace?

Specyfika okien zabytkowych

Okna zabytkowe zazwyczaj posiadają więcej zdobień niż współczesne. Nie są też uchylane, co sprawia, iż potrzebne okazują się lufciki, za pomocą których można wentylować pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak już wspomnieliśmy, zrobione są zwykle z drewna – surowca, jaki wykazuje wiele plusów, lecz wymaga regularnej konserwacji, a poza tym nietrudno go uszkodzić. Z tego powodu tak istotne są uprawnienia osób naprawiających okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak wybrać specjalistę?

Okna zabytkowe zwykle mają budowę skrzynkową, która potrzebuje wysokich umiejętności – taki rodzaj okna cechuje się bowiem użyciem różnych, dziś już rzadko spotykanych, technologii. W związku z tym, także najlepsi specjaliści nie powinni remontować okien zabytkowych, jeśli nie posiadają uprawnień zaświadczających ich kwalifikacje, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w przeciwnym wypadku zostaną na nich nałożone dotkliwe kary.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]