Rejestracja domeny – krok po kroku

24 grudnia 2018

Czytelna i łatwa w obsłudze strona internetowa to najlepsza wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się nad rejestracją domeny i nie wiesz od czego zacząć? Dowiedz się, jakimi kryteriami należy się kierować przy zakupie domeny, a także jak można sprawdzić dostępność domeny?

Rejestracja domen internetowej to tylko kilka prostych kroków

Domeny internetowe dostępne na JCHost.pl pozwolą przyciągnąć uwagę internautów i zwiększą rozpoznawalność witryny w internecie! Nasz rejestrator domen nie tylko oferuje pełną administrację, ale także profesjonalną pomoc techniczną. Wykupienie domeny należy rozpocząć od znalezienia adresu strony, kojarzący się z zakresem jej działalności. Ważny jest właściwy dobór słów kluczowych, a sama nazwa musi też zapadać w pamięć i być możliwie jak najkrótsza. Kluczowe jest również wybranie tzw. rozszerzenia, czyli końcówki domeny. Dostępne są różne możliwości, m.in.: „.pl” – dla stron o zasięgu lokalnym, „.com” – dla korporacji o zasięgu globalnym, „.org” – dla fundacji, organizacji i stowarzyszeń lub „.biz” – dla stron powiązanych z szeroko pojętym biznesem. Następnie niezbędne jest sprawdzenie domeny – w tym celu należy posłużyć się wyszukiwarką domen.

Domeny do kupienia – rejestracja adresu

Kiedy dostępność domeny zostanie już sprawdzona, można przejść do czynności rejestracyjnych – podania danych teleadresowych firmy i opłacenia abonamentu. Usługi dostępne na JCHost.pl zapewniają łatwą rejestrację domeny, a także jej odnowienie po zakończeniu okresu abonamentowego. Na uwagę zasługuje fachowa obsługa i pełne wsparcie w konfiguracji domeny, które sprawiają, że rejestrator ten jest często wybierany przez Klientów zainteresowanych wykupieniem domeny.