Samolotem czy busem do Holandii – jaki transport wybrać?

30 stycznia 2019

Polacy są dzisiaj jedną z największych mniejszości w Holandii. Badania podają, że w Niderlandach mieszka już więcej niż 250 tyś. naszych rodaków. Tak duża liczebność holenderskiej Polonii sprawia, iż wzrasta zapotrzebowanie na usługi przewozowe do tego kraju. Wszyscy planujący podróż do państwa słynnego z wiatraków i kanałów mają do dyspozycji sporo opcji. Jak więc można dojechać z Polski do Holandii? Która z metod będzie najlepsza – podróż samolotem czy autokarem? A może bus do Holandii?

Jak dojechać do Holandii?

Metod na to, aby odbyć podróż z Polski do Holandii jest wiele. Najszybszy z nich to , rzecz jasna, samolot. Kursy do Niderlandów odbywają się codziennie z wielu małych i dużych portów – między innymi z Katowic, Wrocławia, Warszawy, Modlina, Gdańska oraz Lublina. Jeszcze pokaźniejsza jest lista miast, z których odjeżdżają autobusy rejsowe do Niderlandów. Te opcje mają jednak pewne minusy. Najistotniejszy z nich to fakt, że połączenia kończą się tylko w określonych przez przewoźnika miejscach. Do docelowej destynacji pasażer musi zaś dotrzeć na własną rękę.

Busy Holandia-Polska w formule door-to-door

Aby ustrzec się takich komplikacji, warto zdecydować się na transfer busem. Takie rozwiązanie ma wiele plusów. Busy do Holandii w wielu przypadkach kursują w opcji door-to-door, co oznacza, że prowadzący bus odbiera pasażera ze określonego miejsca i zawozi go tam, gdzie ten potrzebuje. Nie bez znaczenia jest także to, że busy z Holandii do Polski są bardzo dobrze wyposażone i gwarantują wysoki komfort podróży. Pasażerowie do dyspozycji mają m.in. klimatyzację, odtwarzacze filmów, bezprzewodowy internet, ogrzewanie postojowe oraz wygodne fotele i mnóstwo miejsca na nogi.