Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

30 marca 2024

Dowiedz się więcej o uszczelnianiu okien Warszawa na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych apartamentach, niemniej jednak oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiego powodu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien stosownymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz i na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezmiernie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych sytuacjach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednakowoż także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto także wykonać zawsze w nowym domu lub też mieszkaniu (po postawieniu lub odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, by w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]