W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

30 listopada 2019

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu szczególnie o te, które produkowane są w toku wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania strychu bądź piwnicy czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i kubatura

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również skute płytki ceramiczne czy zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera w określone miejsce. Pojemnik należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają legalnej utylizacji.