Wirtualny spacer 3D pomoże Ci zdobyć nowych klientów

12 października 2019

Spacery Google to niezmiernie popularna forma zwiedzania różnego rodzaju lokalizacji. Bez trudu w kilka sekund przenosimy się tak np. na ulice Paryża czy do egzotycznego Miami, by zobaczyć rajskie plaże. Dzięki tej metodzie możemy nie tylko turystycznie zwiedzać odległe zakątki świata, ale także stworzyć spacer Google po naszym biurze czy restauracji oraz pokazywać je przyszłym klientom. Utworzenie takiego spaceru nie jest ani trudne, ani kosztowne, natomiast prezentuje się niezwykle efektownie i jest efektywne z biznesowego punktu widzenia. Czym w ogóle są spacery Google? Dlaczego warto ich użyć do promocji?

Spacer Google — na czym to polega?

Spacer Google to możliwość wirtualnego zwiedzania miejsc z całego świata. Działa to w ten sposób, że Google robi zdjęcia sferyczne (360 stopni) określonego punktu, a potem scala je i umieszcza w swoich mapach. Dzięki takim fotografiom, po wejściu na daną lokalizację, jesteśmy w stanie rozejrzeć się na boki, w górę i w dół, jak również możemy samemu decydować, w jakim kierunku chcemy patrzeć. Pozwala to na dokładne obejrzenie tej lokalizacji, prawie jakbyśmy się tam faktycznie znajdowali. Możemy także zwiedzać okolicę i docierać do sąsiednich miejsc — wciąż patrząc w dowolnym kierunku i oglądając otaczający nas świat.

Czym jest wirtualny spacer Google po naszej firmie?

Interesującą i zyskującą popularność usługą jest stworzenie wirtualnego spaceru 360 stopni po naszej firmie, nieruchomości czy hostelu. Przeciwnie do Google Street View, to my znajdujemy fotografa, który po przybyciu na miejsce sporządza zdjęcia danej nieruchomości, a następnie składa je w wirtualny spacer. Cena usługi zaczyna się od kilkuset złotych (jest to zależne przeważnie od rozmiarów nieruchomości) i zajmuje od jednej do nawet kilku godzin. Sporządzony wirtualny spacer VR możemy dodać do wizytówki firmy w Google Moja Firma obok tradycyjnych fotografii i umożliwić obecnym i przyszłym klientom odwiedzanie naszej firmy, tak jak odwiedzają np. ciekawe miejsca w Google Street View. Samo umieszczenie wirtualnego spaceru jest proste, nie ma konieczności wnoszenia opłaty za jego utrzymanie, nie licząc oczywiście opłat za jego stworzenie, a sam spacer możemy także wstawić na naszą firmową stronę.

Czy opłaca się stworzyć wirtualny spacer 3D po firmie?

Wirtualny spacer Google to fantastyczny sposób pozwalający na zwiedzenie danego lokalu przez domniemanego klienta. Z pewnością opłaca się wykonać taki spacer dla naszej firmy w celach promocyjnych. Internauci, patrząc na nasz sklep, mieszkanie do wynajęcia czy hotel pozyskają wiele przydatnych informacji, które pomogą im podjąć decyzje o skorzystaniu z naszej oferty. Zaczną nas również postrzegać jako rzetelna markę. Spacer Google warto wykonać nie tylko dla dla klientów, ale również i dla kandydatów do pracy – jeżeli oczywiście chcemy przyciągnąć pracowników dobrymi warunkami zatrudnienia. Internauci, którzy uprzednio przekonają się zdalnie o warunkach panujących w danej firmie, chętniej zdecydują się na złożenie podania o pracę. Spacer 360 stopni przyczynia się do lepszego pozycjonowania strony internetowej i wyróżnienia naszej firmy w Mapach Google. Wirtualne spacery VR działają na wszystkich urządzeniach, również tych mobilnych.

Adres firmy:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]