Współpraca z architektem nie musi być trudna

19 lutego 2019

Wzniesienie domu to bez wątpienia najistotniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Powinniśmy więc starannie to zaplanować i pamiętać o usługach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki dadzą podejmowane przez nas działania, wywrze niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę co prawda wybrać stworzony już projekt, lecz by zyskać pewność, iż budynek okaże się taki jak chcieliśmy, warto poprosić o pomoc architekta. Ze względu na to, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, powinniśmy napisać na ten temat kilka zdań.

Czym zajmie się architekt?

To, czy realizacja zaspokoi nasze potrzeby, zależy zwłaszcza od rezultatów rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Warto również zapoznać się z najistotniejszymi przepisami dotyczącymi budowy domu – dzięki temu bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy jednak się stresować, ponieważ w razie problemów mamy prawo liczyć na jego poradę.

Jakie projekty przygotuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ten dokument będzie brany pod rozwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na których oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia firmy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Zawartość tych dokumentów regulują odpowiednie ustawy.

Adres firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]