Wyróżnij swój klip reklamowy – zamów filmowanie z powietrza

18 listopada 2019

Ujęcia z powietrza są bez wątpienia ozdobą każdej produkcji filmowej. Bez względu na to, czy rejestrowane są ulice miast, tereny nad rzekami bądź jeziorami czy też obszary leśne, z lotu ptaka wyglądają przeważnie znacznie bardziej widowiskowo niż z poziomu gruntu. Nie zaskakuje zatem to, że filmowanie z powietrza jest chętnie stosowane przez autorów różnych produkcji – zarówno tych niezależnych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich sfilmowanie było bardzo problematyczne i kosztowne – wiązało się z potrzebą wypożyczenia samolotu bądź śmigłowca oraz skorzystaniem ze stosownego ekwipunku. Obecnie jednakże filmowanie z powietrza jest dużo mniej kosztowne i nieskomplikowane pod kątem logistycznym – stosuje się do tego drona. Czemu warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Co powinniśmy wiedzieć poszukując specjalisty, który przygotuje dla nas takie filmy?

Co można zareklamować za pomocą filmowania z powietrza?

Filmowanie z powietrza to technika, którą z powodzeniem używa się w różnorodnych projektach marketingowych. Rewelacyjnie zdaje egzamin w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy idzie o krótkie spoty, czy też kilkunastominutowe, długie obrazy. Zdjęcia z lotu ptaka mogą stanowić większość klipu (a w nierzadkich przypadkach wręcz jego całość) bądź też go urozmaicać. Filmy zawierające takie zdjęcia są odpowiednie do promowania różnych firm – zarówno niedużych inicjatyw, jak i szerokich przedsięwzięć. Wspaniale spełnią swoje zadanie również w promowaniu aktywności stowarzyszeń zajmujących się ochroną środowiska czy lokalnych władz (szczególnie, jeśli idzie o produkcje adresowane do turystów oraz dotyczące rozwoju infrastruktury). Filmowanie z drona to także świetny sposób na to, żeby pokazać rozmiar i stopień zaawansowania różnych inwestycji – na przykład przemysłowych, drogowych bądź budowlanych.

Do filmowania z powietrza zatrudnij doświadczonego operatora z certyfikatem UAVO

To, jak będą prezentować się klipy z ujęciami z drona jest zależne w znacznej mierze od zręczności operatora sprzętu. Wiele informacji w temacie jego umiejętności oraz jakości drona i znajdującego się w nim aparatu, przekażą nam filmy, które ta firma do tej pory zrealizowała – z reguły możemy zobaczyć je w internetowym portfolio. Kierujący urządzeniem rejestrującym winien dysponować także świadectwem kwalifikacji operatora drona (UAVO), potwierdzającym jego umiejętności i umożliwiającym legalne prowadzenie lotów komercyjnych w zasięgu wzroku (VLOS) i poza zasięgiem wzroku (BVLOS).