Montaż drewnianych paneli podłogowych

26 listopada 2018

Chcesz kupić panele drewniane? Sprawdź https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba odczekać dwa dni – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później możesz mieć problemy z ich zwrotem. Zadbaj też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]